Výsev semen
Semena začněte pěstovat v interiéru 8 týdnů před očekávanými posledními mrazy. Koncem února vysejte semena beraních rohů do sadbovačů se substrátem pro výsev semen. Semena zatlačte jen půl centimetru hluboko. Papriky vyžadují speciální podmínky, aby vyklíčily a následně nezvadly. Trikem je udržovat substrát stále při teplotě 21 °C. Toho můžete docílit umístěním sadbovačů v bytě a nebo pod sadbovače umístit topení termostatem. Papriky prostě potřebují spodní teplo, které podpoří klíčení.
Jakmile semenáčci vyklíčí, zajistěte jim jasné slunce a teploty kolem 16 až 21 °C.
Přesazování
Sazenice před přesazením otužujte postupným vystavením venkovním podmínkám. Ven je vysaďte v polovině května, ve vyšších polohách až začátkem června, když je půda už pěkně teplá. Vyberte pro ně místo s plným sluncem a s dobře propustnou půdou. Rostliny sázejte tak, aby mezi sebou měli místo 30 cm.
Pěstování
Papriky potřebují alespoň 6 až 8 hodin přímého slunečního světla denně. Dobře propustná půda je zásadní; před výsadbou ji obohaťte kompostem. Udržujte stálou vlhkost, ale vyvarujte se přelévání. K hnojení použijte hnojiva s nižším podílem dusíku. Přivazování k opoře může být nutné, zejména u větších odrůd.
Sklizeň
Beraní rohy obvykle dozrávají v polovině sezóny. Lze je sklízet v různých fázích zralosti, kdy nabízejí různé chutě a textury.
Zavařování beraních rohů
Papriky beraní rohy omyjte a nakrájejte, nebo je nechte celé, pokud chcete, ale udělejte do nich několik zářezů, aby nepraskly. Ujistěte se, že jsou vaše zavařovací sklenice řádně vysterilizované.
Příprava nálevu
V hrnci smíchejte ocet, vodu a nakládací sůl. Nakládací sůl, známá také jako konzervační sůl nebo sůl na zavařování, je jednoduše čistá granulovaná sůl (chlorid sodný), bez jakýchkoli protispékavých látek nebo přísad, které se tradičně přidávají do kuchyňské soli. Pro zavařování beraních rohů vždy použijte sůl bez jódu. Nálev přiveďte k varu, poté snižte plamen a nechte několik minut vařit.
Zavařování
Papriky narovnejte do zavařovacích sklenic na těsno, co nejvíc se jich tam vejde. Pak přidejte nálev a koření. Horkým nálevem přelijte papriky a nechte od shora volný prostor asi jeden centimetr. Do sklenic přidejte koření, jako je nakládací koření na okurky, vločky červené papriky nebo česnek. Experimentujte s různými druhy koření a bylinkami a vytvořte si požadovaný chuťový profil.
Sklenice uzavřete víčky a zavařujte je ve vroucí vodní lázni po dobu 10 minut. Poté nechte sklenice zcela vychladnout a poslouchejte praskavý zvuk víček, abyste se ujistili, že jsou dobře uzavřeny. Zavařeniny skladujte na chladném a tmavém místě. Pro dosažení nejlepší chuti nechte nakládané papriky před otevřením alespoň týden odležet. Po otevření uložte nakládané papriky do chladničky nebo je pro delší trvanlivost znovu zavařte v horké vodní lázni.